Nastrojowe zamknięcie „ Roku Henryka Sienkiewicza” w Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Dnia 15. 12. 2016 r w naszym gimnazjum zorganizowana została wieczornica poświęcona obchodom Roku Sienkiewicza a przygotowana przez nauczycieli biblioteki we współpracy z nauczycielami polonistami i dyrekcją szkoły.

W programie tego nastrojowego spotkania przy świecach wzięli udział nauczyciele
i uczniowie „ Jadwigi” między innymi zaproszenie przyjął pan dyr. K. Mikrut oraz pani wicedyrektor  D. Sołtys.

Program Maratonu Czytania dzieł literatury polskiej przewidywał głośne odczytanie przez uczestników spotkania wybranego przez siebie krótkiego fragmentu tekstu utworu Henryka Sienkiewicza, tak by popularyzować tego twórcę i jego dzieła wśród młodych czytelników.

W pierwszej części Maratonu swoje teksty pięknie odczytali nasi nauczyciele:           K. Mikrut, D. Sołtys, B. Skrok-Wolski,  D. Nagacz, L. Szarek oraz pani higienistka G. Lis. Natomiast w drugiej części uczniowie – 14 uczniów wybrało do odczytania fragmenty : Trylogii, Krzyżaków, Quo Vadis, Bez dogmatu, W pustyni i w puszczy, bajki i legendy, nowele i Humoreski z teki Worszyłły. Całość programu ozdobiły piosenki pochodzące ze słynnych adaptacji filmowych dzieł Sienkiewicza a wykonane przez członkinie chóru szkolnego. Uczestnicy imprezy mogli również obejrzeć zmiksowane fragmenty adaptacji filmowych dzieł Henryka Sienkiewicza w prezentacji multimedialnej.

Całość wieczornicy została zamknięta rozstrzygnięciem konkursu „ Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza”. Ogłoszono wyniki i rozdano nagrody książkowe.

Hasła imprezy nabrały wówczas konkretnego wymiaru: Czytajmy Sienkiewicza! Kochajmy Sienkiewicza!

Nauczyciele bibliotekarze