Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Od 1999 roku w październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Święto zostało ustanowione przez International Association of School Librarianship- IASL (Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego). Do 2007 r. był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych a od 2008 r. – cały październik.

Z tej okazji w naszej  bibliotece zapanował świąteczny nastrój i przeprowadzono następujące akcje:

G  Przez cały październik prezentowano wystawę plakatów promujących czytelnictwo
 i zachęcających do czytania pod hasłem „ Książka , to dopiero początek…”.

G  Przygotowano wystawki pt.: „ Największe biblioteki na świecie” , „ Biblioteki – świątynie zapisanych myśli” oraz „ Dlaczego warto czytać książki?”.

G  Akcja „ Słodkie wypożyczenia” – w zamian za wypożyczoną książkę lub czasopismo czytelnik otrzymywał słodki upominek.

G  Przez cały miesiąc trwała akcja „ Nie oceniaj książki po okładce – randka w ciemno
z książką” – uczniowie mogli wypożyczać dowolne pozycje obłożone w szary papier nie znając tytułu, autora ani opisu znajdującego się na okładce.

G  Konkurs fotograficzny „ Książka z jesienią w tle” gdzie uczniowie mogli się wykazać swoim talentem i twórczością własną. I miejsce zajęła Wiktoria Piątkowska z kl. II D.

Przygotowane imprezy biblioteczne miały na celu  podtrzymanie tradycji czytelnictwa, zachęcanie do pogłębiania wiedzy i obcowania ze słowem pisanym  a przede wszystkim zachęcanie gimnazjalistów do odwiedzania biblioteki szkolnej i korzystania z jej  zbiorów.

Wszystkim nauczycielom i  uczniom dziękujemy za wyrazy sympatii, którymi nas obdarowano.

Nauczyciele bibliotekarze