Polsko-Węgierska Olimpiada
W dniach 26-30.10.2016 r. uczennice naszego gimnazjum Gabriela Kwaśny, Paulina Michowicz i Victoria Więcek z klasy 2.e  pod opieką Małgorzaty Grotkowskiej-Uliasz wzięły udział w Polsko-Węgierskiej Olimpiadzie Historycznej, w Szeged na Węgrzech. Olimpiada organizowana była po raz ósmy. Reprezentacja  naszej szkoły wzięła w niej udział po raz pierwszy. Zaproszenie przesłał do Urzędu Miasta Jasła Konsul Honorowy w Szeged - Karol Biernacki. W konkursie wzięło udział 41 drużyn z Węgier, Rumuni, Serbii i Polski.

Polskę reprezentowały drużyny z Łodzi, Szczawina, dwie z Krakowa i nasza z Jasła. Drużyna z naszej szkoły znalazła się w pierwszej dziesiątce. Nagrodą główną dla trzech pierwszych miejsc jest wycieczka do Polski.

Organizatorem była szkoła węgierska: Tisza-parti  Általános Iskola, Szeged, Maróczy Géza tér 2.