Żakinada 2016

17 czerwca uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do barwnego korowodu, który przeszedł ulicami Jasła. W tegorocznej Żakinadzie wzięli udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Jasła i z powiatu jasielskiego. Klucze do bram przekazała Żakom pani Elwira Musiałowicz - Czech - zastępca Burmistrza Miasta Jasła. Uczniowie wzięli udział w konkursie najlepszy strój w III kategoriach: filmowej, bajkowej oraz fantastycznej.W kategorii strój fantastyczny nagrody otrzymały uczennice naszego Gimnazjum - Aleksandra Korczykowska, Karolina Oberc. o konkursie na najlepszy strój odbyły się zabawy i konkurencje: pokaz tańca American Country, który poprowadzili uczniowie z 1 Gimnazjum nr 1 w Jaśle, quiz filmowy, limbo oraz Silent Disco przygotowane przez Młodzieżową Radę Miejskiej. Żakinadzie towarzyszyły również występy wokalne młodych artystów. Żakinada 2016 odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Jasła oraz Starosty Jasielskiego. Nagrody oraz upominki zostały ufundowane przez Urząd Miasta Jasła oraz Starostwo Powiatowe w Jaśle.

Żakinada 2016