W ramach realizacji projektu Jasielskiej Ligii Naukowej z Lotosem pt.: „Jak przybliżyć naszym rówieśnikom sylwetki pisarzy i poetów wywodzących się z Podkarpacia?” postanowiłyśmy sprawdzić wiedzę Jaślan o okolicznych poetach i pisarzach oraz przedstawić biografie niektórych z nich. Według wyników z ankiet, które przeprowadziłyśmy wśród uczniów klas drugich, większość z nich wie sporo o Marii Konopnickiej, niestety najmniej o Wacławie Potockim. By bardziej przybliżyć uczniom najważniejsze informacje o Marii Konopnickiej, Wacławi. W ramach realizacji projektu Jasielskiej Ligii Naukowej z Lotosem pt.: „Jak przybliżyć naszym rówieśnikom sylwetki pisarzy i poetów wywodzących się z Podkarpacia?” postanowiłyśmy sprawdzić wiedzę Jaślan o okolicznych poetach i pisarzach oraz przedstawić biografie niektórych z nich. Według wyników z ankiet, które przeprowadziłyśmy wśród uczniów klas drugich, większość z nich wie sporo o Marii Konopnickiej, niestety najmniej o Wacławie Potockim. By bardziej przybliżyć uczniom najważniejsze informacje o Marii Konopnickiej, Wacławie Potockim, Aleksandrze Fredro i Ignacym Krasickim, przygotowałyśmy gazetkę i zawarłyśmy w niej najważniejsze informacje. Odwiedziłyśmy Dworek Marii Konopnickiej w Żarnowcu, ruiny zamku związanego z Aleksandrem Fredrą oraz muzeum poświęcone Wacławowi Potockiemu. W każdym odwiedzonym miejscu przeprowadziłyśmy wywiad, dzięki któremu dowiedziałyśmy bardzo ciekawych i przydatnych informacji. Przeprowadziłyśmy także konkurs pt.: „Jak dobrze znasz poetów i pisarzy wywodzących się z Podkarpacia?”. Uczestniczyło w nim trzydzieści osób. Wyniki konkursu są bardzo dobre, oczywiście uczniowie największą wiedzę mają o Marii Konopnickiej. Zwycięzcy to: I miejsce – Julia Świątek (2F) i Kinga Strugała (1G), II miejsce – Aleksandra Sroka (1G) i Wiktor Lawecki (1G), III miejsce – Kinga Niebieszczańska (2G). Wyróżnieni uczniowie to: Klaudia Jurczyk (2E), Klara Adamik (1C), Karolina Porębska (1C). Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Zrobiłyśmy prezentację, którą przeprowadziłyśmy w naszej klasie, by przybliżyć naszym kolegom z klasy wiadomości o poetach i pisarzach wyżej wymienionych.