Konkurs ,,Da Vinci"

19.05.2016 odbyła się w naszej szkole czwarta edycja Konkursu da Vinci. Wzięło w nim udział 69 gimnazjalistów z klas pierwszych, drugich oraz  trzecich. Uczestnicy  zmierzyli się z zadaniami z pięciu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych: geografii, fizyki, matematyki, chemii, biologii.Celem konkursu jest wyłonienie uczniów, którzy najlepiej opanowali wiedzę z wyżej wymienionych obszarów nauki i tak jak Leonardo da Vinci  potrafią imponować  posiadanymi zdolnościami , pracowitością ,szerokim  zakresem wiadomości i umiejętności .

Na poziomie klas pierwszych zwyciężyli :  I miejsce Wiktoria Piątkowska kl 1d , II  Jakub Kalisz kl 1f, III  Mateusz Uliasz  kl 1d oraz Stanisław Władyka kl1d.

Z klas drugich najlepszymi okazali się: I Łukasz Paździerz kl 2d, II Szymon Budziak kl 2d,III  Marek Patrzałek kl 2g.

Laureaci z klas trzecich:  Karol Haberek kl 3d, II Łukasz Dubiel kl 3f, Dominik Zabaraża kl 3d.Zwycięzcy otrzymają nagrody, dyplomy. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zmaganiach naukowych gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy.

Autorem konkursu jest wychowanek Gimnazjum nr 1 w Jaśle, absolwent  I LO w Jaśle, obecny maturzysta i już student AGH , laureat Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" w dziedzinie geografii z elementami geologii  Łukasz Buczyński. Dziękujemy Łukaszowi za promowanie nauki z przedmiotów ścisłych wśród gimnazjalistów i życzymy dalszych sukcesów.

Pedagog szkolny Małgorzata Czernicka