,,Dla tych i o tych, co mają srebrne włosy i złote serce”

W ramach realizacji projektu Jasielskiej Ligii Naukowej z Lotosem pt. „ Budujemy mosty… Jak przybliżyć świat seniorów młodym jaślanom”, w czwartkowe popołudnie
21 kwietnia br. odbyło się w naszej szkole spotkanie „Dla tych i o tych, co mają srebrne włosy i złote serca”.
W radosnym, wiosennym nastroju powitaliśmy miłych gości, na czele z przedstawicielami Jasielskiej  Rady Seniorów oraz władzami Jasielskiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku . Swoją obecnością zaszczycili nas również emerytowani nauczyciele szkoły oraz przedstawiciele  Klubu Seniora działającego przy Osiedlu Kopernika
           Uczniowie Gimnazjum zaprezentowali poezję oraz koncert piosenek, które łączą pokolenia. Akademię rozpoczęła Ania Kuźnar, uczennica Gimnazjum nr 1 oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle,  która klasycznym utworem polskiego kompozytora wykonanym  na gitarze, wprowadziła wszystkich zgromadzonych w dobry nastrój.  Następnie wystąpił zespół wokalny pod czujnym okiem p. Edyty Halerz, który został entuzjastycznie przyjęty przez słuchaczy. O życiowych wskazówkach i fenomenie miłości dowiedzieliśmy się z piosenek  w wykonaniu naszych kolegów i koleżanek. W czasie przerwy  goście zostali zaproszeni na  słodki poczęstunek przygotowany przez uczennice Gimnazjum. Ponieważ nic nie łączy ludzi tak mocno, jak wspólne śpiewanie, wszyscy zgromadzeni,  razem z zespołem zaśpiewali znane wszystkim utwory: „Baju, baj” oraz „Pokolenie”.
            W podziękowaniu  za liczne przybycie i poświęcony czas, młodzież ofiarowała gościom kwiaty oraz wykonane własnoręcznie drobne upominki. Uwieńczeniem spotkania stało się wspólne budowanie symbolicznego „mostu” między pokoleniami. Spotkanie przebiegło w miłej i niezwykle sympatycznej atmosferze.
Na zakończenie p. Waleria Ćwik i p. Adam Owiński złożyli słowa  podziękowania  dyrekcji szkoły, opiekunom  i  młodzieży. Wyrazili również wzruszenie  spowodowane tym, że młodzi ludzie pamiętają o seniorach nie tylko od święta, ale pragną się spotykać, spędzać z nimi więcej czasu i budować międzypokoleniowe porozumienie. Wszyscy doszliśmy do wspólnego wniosku, że w przyszłości niewątpliwie warto częściej organizować takie spotkania.
Zapraszamy do galerii zdjęć!
Ania Kuźnar