Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Informacja o realizowanym projekcie. Liga Naukowa z Lotosem

W ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z   Lotosem realizujemy projekt naukowo-badawczy pod tytułem : "Co zrobić, aby poprawić sytuację osób niepełnosprawnych w Jaśle?". Jesteśmy jedną z grup reprezentującą Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Jadwigi Królowej w Jaśle. W skład naszego zespołu wchodzą: Joanna Frączek, Iga Ziemba i Michał Armata, opiekunem naszego projektu jest Pani Małgorzata Grotkowska-Uliasz.

                Nasz projekt ma ogromny wpływ na środowisko szkolne i pozaszkolne. Pokazuje życie i funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w Jaśle. Ich miejsce w społeczności jasielskiej, jak również postrzeganie przez innych. Jakie na co dzień muszą pokonywać bariery? Co usprawniliby lub zmieniliby w Jaśle?

                W trakcie realizacji projektu przeprowadziliśmy wywiad z prezesem Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Jaśle, Panem Ryszardem Dzikiem, który opowiedział nam o problemach niepełnosprawnych mieszkańców powiatu. Również przeprowadziliśmy wywiad z Panią Jolantą Jaracz, wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle, która także doskonale zna tą problematykę.


 

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster