Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Podsumowanie pracy szkoły w pierwszym półroczu roku szkolnego 2015/2016

Podsumowanie pracy szkoły w pierwszym półroczu roku szkolnego 2015/2016.

Zdjęcia z apelu podsumowującego: Podsumowanie I półrocza2015/2016

 W tegorocznym rankingu klas najlepsze miejsca zdobyły:
        kl. Id – ze śr. ocen 4,63                  
        kl. 2d -         -//-      4,69         
        kl. 3d -         -//-       4,65

Średnia ocen w szkole wyniosła 4,08.
Wyniki konkursów ogólnopolskich.
Odbył się Alfik Humanistyczny i Matematyczny. Na apelu nagrodzone zostały te osoby, które uzyskały najwyższe lokaty.
W Alfiku Humanistycznym I m. w województwie i 4 w kraju zajęła Zuzanna Krzyszczuk z kl. 2d – otrzymała od  organizatorów nagrodę rzeczową o wartości 200zł.


II m. w województwie zajęła Katarzyna Majka z kl. 2f
IV m. – Marek Patrzałek z kl. 2g
V m. – Małgorzata Bugała – kl.2g
VI m. – Aleksandra Potempa z kl. 2d

Najlepszy wynik wśród klas III uzyskał Michał Forystek z kl. 3f za zajęcie II m.w województwie i Olga Błażowska także z klasy 3f za VI m. w województwie.
W klasach I – VI m. w województwie zajęli Stanisław Władyka i Adrian Rachowicz obydwajj z klasy 1d.

 


W Alfiku Matematycznym najlepszy wynik uzyskał Grzegorz Czarnecki z kl. 2b – zajął I m. w województwie i otrzymał od organizatorów dyplom laureata i nagrodę rzeczową.


III m. w województwie zajął Łukasz Paździerz z kl. IId.
Dyplomy uznania za miejsca od 8 do 15 otrzymali:
Magdalena Stachacz – 2f , Kamil Miśkowiec – 2d,Marek Patrzałek – 2g , Kacper Libuszewski – 2f, Julia Świątek – 2f


Za miejsca 16 i 17 dyplomy otrzymali Michał Więcek - kl. 2g oraz Aleksandra Nowosielska – kl. 2a.


Pośród uczniów klas III dyplom za bardzo dobry wynik – zajęcie IV miejsca w województwie otrzymała Olga Błażowska z kl. 3f,a VIII m. w woj. – Julia Dołęga – kl. 3d, dyplom za dobry wynik otrzymała Katarzyna Wójtowicz – kl. 3f.
W klasach I dyplom za bardzo dobre wyniki – VIII i XII m. – otrzymali Mateusz Uliasz – Id i Jakub Kalisz – 1f. Dyplomy za bardzo dobre wyniki otrzymali też Adrian Rachowicz i Stanisław Władyka – obaj z klasy Id.


W Ogólnopolski Konkursie MULTITEST uczniowie naszej szkoły startowali z biologii i j. angielskiego.
Z biologii dyplomy wyróżnienia za zajęcie XII m. w kraju otrzymali  Łukasz Paździerzi Aleksandra Potempa z kl. 2d.
Z j. angielskiego w kategorii klas I dyplomy wyróżnienia (m. XII i XV w kraju) otrzymali Kacper Augustyn – 1d i Jakub Kalisz – 1f.
W klasach II – dyplomy wyróżnienia (m. od XI do XV w kraju) otrzymali:
Kacper Mucha – 2d , Jakub Łuszcz – 2d, Katarzyna Majka – 2f ,Kamil Miśkowiec – 2d


W klasach III największy sukces odniosła Katarzyna Krysa – 3e, która zajęła II m. w kraju. Uczennica otrzymała dyplom laureata i nagrodę książkową od organizatorów. Dyplom laureata za zajęcie X m. w kraju otrzymała też Karolina Polak – kl. 3e.
Natomiast dyplomy wyróżnienia za miejsca od XII do XIV w kraju otrzymali:
Tomasz Mrówka – 3d, Kacper Opiela – 3d.,Julia Kobak – 3e,  Gabriela Madejczyk – 3e
Ogólnopolski Konkurs OLIMPUS odbył się z geografii i historii.
Z geografii dyplom laureata otrzymał Dominik Ziomek – kl.2f za XI m. w kraju.
Z historii – Karol Haberek – kl.3d – XV m. w kraju.
Odbył się też Ogólnopolski Konkurs PINGWIN z j. angielskiego.
Dyplom laureata tego konkursu – za I m. w kraju otrzymała  Katarzyna Krysa z 3e. Uczennica otrzymała też dyplom grawerowany i nagrodę książkową.
Natomiast dyplomy wyróżnienia za m. VII i VIII m. w kraju otrzymali:
Michał Armata – kl. 1e, Tomasz Mrówka -  kl.3d, Gabriela Madejczyk – kl. 3e, Katarzyna Majka – kl. 2f.


Odbyło się też kilka konkursów szkolnych:
Konkurs Biblioteczny „To warto przeczytać”, gdzie miejsca zdobyli;Mateusz Uliasz  kl. 1d – I m., Małgorzata Bugała kl.2g – II m.,Paulina Górniak kl. 3a – IIIm.
Wyróżnienia zdobyli: Marek Patrzałek – 2g i Klaudia Jurczyk – 2e.
Z geografii odbył się Szkolny Konkurs dla klas I i II. Klasy pierwsze: „Parki narodowe świata”, gdzie przyznano następujące miejsca:
Wiktor Toporowicz – 1f i Martyna Juszczyk – 1h – I m.
Antoni Madej – 1f – II m.

W klasach drugich w konkursie „Siedem współczesnych cudów świata” miejsca zajęli:
Julia Jachimowska – 2b, Anna Kuźniar – 2d i Małgorzata Bugała – 2g – I m., Kamila Placek – 2c, Marta Klocek – 2b i Gabriela Rosik – 2b – II m.,Julia Świątek –2f, Natalia Wojdyła –2a, Justyna Wilk –2g, Natalia Sołtys –2g – III m.
Z j. niemieckiego odbył się konkurs na projekt multimedialny "Die Schweiz-ein Land mitten in den Alpen". W konkursie zwyciężyli:
Karol Żyra – 1d – I m., Mikołaj Lignar – 3d – II m.,Aleks Grochulski – 3e – III m.
Natomiast z j. angielskiego odbył się konkurs na „Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową”. Przyznano trzy miejsca:
Sandra Gozdecka – 1f – I m.,Gabriela Rosik – 2b – II m.,Mateusz Uliasz – 1d – III m.
W tym roku Samorząd Szkolny uczestniczył   pod kierunkiem p. Małgorzaty Trznadel w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Góra Grosza”.
Miejsca zajęły następujące klasy:
I m. – klasa 1d – zebrała 135,82 zł
II m. 2f – 69,15 zł
III m.1b – 63, 57 zł
Przedstawiciele klas o odebrali nagrody – cukierki dla uczniów.
W ramach XV Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. Hugona Steinhausa najlepsze wyniki uzyskali:

  Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

st1\:*{behavior:url(#ieooui) } /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

W klasach I:

W klasach II:

W klasach III:

Kacper Augustyn – 1d – I m.

Kamil Miśkowiec – 2d – I m.

Julia Dołęga – 3d – Im.

Jakub Kalisz – 1f – I m.

Małgorzata Bugała – 2g –II m.

Katarzyna Wójtowicz–3f–II m.

Adam Rachowicz – 1d – II m.

Łukasz Paździerz –2d –III m.

Karol Haberek – 3d – IV m.

Stanisław Władyka–1d– III m.

Kacper Mucha – 2d – IV m.

Jakub Pszczoła – 3a – VI m.

 

Paweł Buczyński – 2d – V m.

 

Grzegorz Zięba – 2d – VI m.

 

Do tradycji szkoły należy „Ranking na najlepszego ucznia”. 72 uczniów uzyskało średnią ocen za I półrocze 5,0 i powyżej, tj. ok. 10% wszystkich uczniów.

23 osoby otrzymały  stypendium naukowe:

Lp.

Nazwisko, imię:

Śred.

Kl.

Lp.

Nazwisko, imię:

Śred.

Kl.

1

Błażowska Olga

5,59

3f

13

Madejczyk Gabriela

5,29

3e

2

Haberek Karol

5,52

3d

14

Kołodziej Sylwia

5,29

2d

3

Dołęga Julia

5,47

3d

15

Wilk Justyna

5,29

2g

4

Opiela Kacper

5,41

3d

16

Buba Aleksandra

5,25

3g

5

Kuźniar Anna

5,36

2d

17

Mitoraj Karolina

5,24

3a

6

Majka Katarzyna

5,36

2f

18

Babiarz Michał

5,24

3d

7

Jarecka Martyna

5,35

3d

19

Wojtan Jan

5,24

3d

8

Mrówka Tomasz

5,35

3d

20

Kołodziej Oskar

5,24

3g

9

Zbaraża Dominik

5,35

3d

21

Rachowicz Adrian

5,23

1d

10

Łopatkiewicz Marlena

5,35

3e

22

Sroka Aleksandra

5,23

1g

11

Piątkowska Wiktoria

5,31

1d

23

Strugała Kinga

5,23

1g

12

Adamik Magdalena

5,29

3d

 

 

Wszystkim uczniom wyróżnionym na apelu serdecznie gratulujemy!

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster