Gimnazjum nr 1 w Jaśle

31 stycznia - Dzień Przytulania

Dzień Przytulania jest świętem nietypowym. To znaczy, że tak naprawdę nie wie o nim zbyt dużo osób i nie zostało tak rozpowszechnione jak na przykład Dzień Dziecka czy Dzień Matki. Jak jego nazwa wskazuje, jest to taki czas, w którym można przytulić... kogo się zechce. Zakochanym już zapewne zaświeciły się oczy. Cóż za wspaniała okazja, aby zbliżyć się do swojej sympatii z doskonałą wymówką!

 "Hug's Day" został wymyślony w Stanach Zjednoczonych na początku lat osiemdziesiątych zeszłego stulecia. W Polsce nie jest jeszcze zbyt popularny, ale z każdym rokiem przyjmuje się go coraz chętniej. W końcu, kto nie lubi się przytulać? Dotyk ukochanej osoby wyzwala endorfinę - hormon szczęścia - a to poprawia nasze samopoczucie. Kilka źródeł podaje także, że więcej przyjemności czerpie przytulający, nie zaś przytulany!

Jeśli można przytulić każdego... pamiętajmy o naszych pupilach! One też mogą przecież świętować! Zachęca do tego kabaret "" słowami swojej piosenki:

,,Do serca przytul psa,Weź na kolana kota,Weź lupę popatrz - pchła! Daj spokój, pchła to też istota."

A więc rozpowszechniajmy Dzień Przytulania wśród znajomych, rodziny, kolegów z pracy! Pozwólmy, aby tak sympatyczne święto wpisało się w nasz kalendarz.

Iwona Bracik, kl. IIe Szkolny Zespół Redakcyjny

 


 

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster