Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Wakacyjne wspomnienia

Pierwszy szkolny dzwonek już za nami, ale miło jest powspominać jeszcze letni wypoczynek. Po raz szósty już młodzież z Gimnazjum nr 1 wypoczywała na kolonii letniej podczas wakacji. Zazwyczaj uczniowie wypoczywają w pięknych polskich Tatrach, tym razem jednak wyjechali w Pieniny.W malowniczym ich zakątku ? w Krościenku nad Dunajcem, młodzież wypoczywała w początkach lipca ,w pensjonacie  ,,Trzy Korony? Zapewnione miała fachową opiekę pedagogiczną, medyczną, noclegi całodzienne wyżywienie oraz korzystała z wielu różnorodnych, atrakcyjnych form, rekreacyjnych.   
 Koloniści podczas pierwszych wycieczek maszerowali i zdobywali w pocie czoła i często w kroplach niespodziewanego deszczu pienińskie góry ? Sokolice, Trzy Korony, Wąwóz Homole. Pogoda, choć kapryśna, pozwoliła, aby koloniści w słoneczny dzień skorzystali z największej atrakcji Pienin czyli spływu przełomem Dunajca na flisackiej tratwie. To spotkanie z dziką, niezmienioną przyrodą jest zarazem najciekawszym sposobem zwiedzania pięknego Pienińskiego Parku Narodowego. Wiele radości sprawiły młodzieży wycieczki do pobliskiej Szczawnicy, gdzie po wyjeździe kolejką liniową na szczyt Palenicy, można było podziwiać piękną panoramę gór

 


Różnorodne gry i zabawy oraz turnieje sportowe na terenie obiektu kolonijnego umilały czas podczas kapryśnej pogody a  zajęcia edukacyjne w Muzeum Pienińskim w Krościenku dostarczyły kolonistom wiele ciekawej wiedzy na temat pierwszego Parku Narodowego w Polsce. Tak więc  pobyt uczniów na kolonii w Krościenku był niewątpliwie czasem bezpiecznego i aktywnego wypoczynku, ale również doskonałą lekcją geografii. 

 


 

 

 

 

 

 

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster