Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Kolarstwo nowoczesne - BMX Racing. Liga Naukowa z Lotosem


W ramach Jasielskiej Ligii Naukowej z Lotosem pracuję nad projektem Jak zrobić film dokumentalny o sportowej pasji jasielskiej młodzieży.
By osiągnąć swój cel zapoznałem się z etapami realizacji filmu dokumentalnego na podstawie artykułu "O robieniu filmów, czyli notatki młodego reżysera" Piotr Stasik.
Są to:1 Poszukiwanie tematu,2 Scenariusz,3 Realizacja zdjęć,4 Montaż 5 Postrpodukcja
Zdobytą wiedzę wykorzystałem w czasie filmowania wywiadu z prezesem Stowarzyszenia Kolarstwa Nowoczesnego w Jaśle panem Mariuszem Chajcem.
W mieście Jaśle znajduje się jeden z niewielu torów do uprawiania  sportu jakim jest Bmx Racing. . Tor położony jest obok nowoczesnego parku linowego na osiedlu Gądki przy obiektach Mosiru.
Do Stowarzyszenia Kolarstwa Nowoczesnego w Jaśle należą osoby w różnym wieku od 7 do 24 lat. Treningi odbywają się regularnie raz w tygodniu pod okiem doświadczonego trenera.


 Jasielscy zawodnicy osiągają wysokie lokaty w turniejach na poziomie ogólnopolskim, ścigają się z najlepszymi sportowcami z Polski i nie tylko.
W czasie wywiadu dowiedziałem się także jakie obowiązują reguły w sporcie  BMX Racing.
Zachęcam wszystkich starszych i młodszych jaślan do zabawy na naszym torze.Szkoda marnować życia przed komputerem skoro pod nosem mamy profesjonalny obiekt do rozwoju rowerowej pasji .

 


 

 

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster