Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Inauguracja Roku Szkolnego 2009 / 2010

1 września to dla uczniów w całej Polsce dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Dla naszej szkoły jest to rok wyjątkowy, ponieważ właśnie 1 września minęło 10 lat od powołania do życia, przez władze oświatowe i samorządowe, Gimnazjum nr 1 w Jaśle. Dzięki wytężonej pracy nauczycieli i uczniów nasza szkoła może pochwalić się znaczącymi osiągnięciami, co docenił Podkarpacki Kurator Oświaty - Jacek Wojtas- składając na ręce Pana Dyrektora Kazimierza Mikruta list gratulacyjny. Słowa uznania za efektywną pracę z młodzieżą, która zaowocowała wysokimi wynikami z egzaminu gimnazjalnego, będą dla nas wszystkich motywacją do dalszych działań.

 


 

 

W tym roku naukę w naszym Gimnazjum rozpoczęło 238 uczniów w klasach pierwszych, 236 uczniów w klasach drugich i 232 w klasach trzecich. Jedni rozpoczęli kształtowanie swojej przyszłośći onieśmieleni nowym miejscem, drudzy odważnie patrzą w przyszłość, poprzez pryzmat sukcesów z ubiegłych lat. Najważniejszym jest, aby wszyscy uświadomili sobie , że prawdziwa szkoła to warsztat pracy, który należy szanować z całym jego wyposażeniem i zapleczem. Niech drogowskazem na najbliższą przyszłosć będą słowa ,, Sapere aude" - ,,Odważ się być mądrym"

 

 

 


 

 

W tym roku 1 września wypadła również 70. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji uczniowie z klasy II g przygotowali montaż słowno - muzyczny przypominający o wydarzeniach wrześniowych z 1939 roku.Obchody rocznicowe, to ciągłe przypominanie tamtych strasznych, ale i wielkich chwil naszej trudnej historii. Nie wolno zapominać tych,którzy zginęli na wszystkich frontach wojny. Ocalmy przeszłość dla przyszłości następnych pokoleń. 

 

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster