VIII Międzyszkolna Olimpiada Wiedzy o HIV

Z okazji „Światowego Dnia AIDS” Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przy współpracy Urzędu Miasta w Jaśle zorganizowała w Gimnazjum nr 1 w Jaśle ul. Czackiego 2  „VIII Międzyszkolną Olimpiadę Wiedzy o HIV/AIDS” dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu miasta Jasła.

Olimpiadzie udział wzięło 5 gimnazjów z terenu Jasła reprezentowanych przez 15 uczniów. Każdy z uczestników rozwiązywał test składający się z 30 pytań.

Komisja składająca się z przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Urzędu Miasta, Komendy Powiatowej Policji, Oddziału Rejonowego PCK oraz Koordynatora Sieci Szkół Promujących Zdrowie w Jaśle wyłoniła zespoły szkolne wg. ilości zdobytych punktów i przyznała:

I  miejsce - Gimnazjum nr 1 w Jaśle

II miejsce – Gimnazjum nr 5 w Jaśle

III miejsce – Gimnazjum nr 2 w Jaśle

IV miejsce – Gimnazjum Społeczne w Jaśle

V miejsce -  Gimnazjum nr 4 w Jaśle

Ponadto w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie został rozstrzygnięty XI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Porozmawiajmy o AIDS”.

Komisja oceniła 312 prac, które napłynęły z 81 szkół województwa podkarpackiego i przyznała 10 nagród oraz 11 wyróżnień.

Wśród nagrodzonych są uczniowie: Aleksandra Gonera z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle i Natalia Nowak z Gimnazjum nr 1 w Jaśle.

Wyróżnienie przyznano uczennicy Sandrze Gozdeckiej z Gimnazjum nr 1 w Jaśle.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

galeria zdjęć: Olimpiada Hiv/AIDS 2015