Święto Patrona Szkoły

10 czerwca 2009 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Patrona Szkoły. Już od 5 lat jest nią Królowa Jadwiga. To zaszczytne miano nadano 7 czerwca 2004 roku. Od tej pory jest to wielkie święto całej społeczności szkolnej, nauczycieli i uczniów. Na początku uroczystości , jak co roku, Pan dyrektor Kazimierz Mikrut wręczył nagrody laureatom Konkursu Wiedzy o Życiu św. Jadwigi Królowej. I miejsce zajęła Magdalena Pieszczoch, II - Monika Róg, a III Emilia Wyroba, wszystkie uczenniece z klasy Ig. Odbył się także konkurs plastyczny poświęcony Królowej Jadwidze. W konkursie zwyciężyły: Marta Skrzyszowska z 1f, Jolanta Baziak z 1h i Aleksandra Walczyk z 1g.

Po częśći oficjalnej uczniowie klasy 3i i chór szkolny zaprosili zgromadzonych na część artystyczną, podczas której przyblizyli życie Królowej