Dzień Europejski

10 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Europejski. Z tej okazje uczniowie mogli wziąć udział w licznych konkursach i prezentacjach. Dużą popularnością cieszył się międzyklasowy konkurs multimedialny ,,Znam kraje UE". Uczniowie klas I - III prezentowali projekty multimedialne. Reprezentanci klas mieli za zadanie przygotować informacje z zakresu gospodarki i kultury wybranego przez siebie kraju należącego do Unii Europejskiej. I miejsce zajęła klasa 3i , drugie 3j, a na trzecim miejscu znalazła sie klasa 1g.

Dwuosobowe zespoły klasowe stanły do rywalizacji w konkursie plastycznym ,,Projekt polskiej monety euro". I miejsce zajęły uczennice klasy 2d Aleksandra Nguen Van i Anna Libuszowska, Sebastian Madej i Łukasz Chrząszcz z 2 h zajęli miejsce 2 a na trzecim miejscu znaleźli się kolejni uczniowie klasy 2d Angelika Lula i Adrian Michalski.

W tym samym czasie prezentowali się soliści i zespoły wokalne podczas ,,Konkursu Piosenki Obcojęcycznej" I miejsce piosenką ,, Una Cancion" wyśpiewał zespół z klasy II g w składzie: Aleksandra Zdunek, Karolina Michnal i Justyna Reczek. II miejsce zajęła Aleksandra Antas z II g śpiewając piosenkę ,,My heart woll go on". Na miejscu trzecim znalazł się Kamil  Sandecki z piosenką ,,Paca inter amala"

Wszyscy zwycięzcy otrzymali słodycze i nagrody książkowe