Żakinada 2015

19 czerwca 2015 r. ulicami miasta przeszedł barwny korowód braci uczniowskiej, który w tym dniu przejął władzę z rąk Starosty Jasielskiego i Burmistrza Miasta Jasła.W Żakinadzie wzięli udział uczniowie jasielskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego. Uczniowie naszego gimnazjum również przyłączyli się do zabawy. Finał marszu miał miejsce na terenie Ogrodu Jordanowskiego.Po wręczeniu Żakom kluczy do bram odbył się konkurs na strój, konkurs na scenkę nawiązującą do historii miasta, zabawy i konkurencje przygotowane przez jasielski Sanepid oraz młodzież - wolontariuszy z Powiatowego Młodzieżowego Centrum Wolontariatu MOC WOLONTARIATU, Nieformalną Grupę „Projekt Spontan” oraz członków Młodzieżowej Rady Miejskiej. Organizatorem Żakinady był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. W organizację imprezy włączyli się także: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Urząd Miasta Jasła, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle oraz Partner Wydarzenia – PWSZ w Krośnie. mimo niesprzyjającej aury młodzież bawiła się wyśmienicie. Wszystkim dopisywał humor, co można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.

Żakinada 2015