Podsumowanie Konkursów Przedmiotowych za rok szkolny 2008/2009

29 maja 2009 roku w Gimnazjum nr 1 miało miejsce uroczyste podsumowanie wyników konkursów przedmiotowych za rok 2008 / 2009. Tego roku nagrodzono laureatów z X Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas III, IX Powiatowego Konkursu Ortograficznego i III Powiatowego Konkursu Geograficznego ,,Odkryj Europę". Wszyscy laureaci i wyróżnieni odebrali nagrody i dyplomy z rąk pana Dyrektora Kazimierza Mikruta.

Mistrzem Ortografii w roku szkolnym 2008 / 2009 została Katarzyna Kiełtyka z Gimnazjum w Dębowcu. Na drugim miejscu znalazły się Patrycja Sajdak i Joanna Kiczek z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, III miejsce zajęła Beata Kubik z Gimnazjum w Łubnie Szlacheckim. IV miejsce przypadło Katarzynie Szaro z Gimnazjum nr 2 w Jaśle, a miejsce V zajęła Joanna Grzesik z Gimnazjum w Łubnie Szlacheckim. 24 maja odbył się X Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas III. Wzięło w nim udział 41 uczniów z 12 szkół powiatu jasielskiego i dębickiego.  I miejsce zajął Łukasz Chrząszcz z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, II miejsce zajęła Katarzyna Bućko z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, a III Kamil Zawiliński także z Gimnazjum nr 1 w Jaśle. IV miejsce przypadło Adamowi Zimie z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, a V Robertowi Ciężabce z Gimnazjum w Osieku Jasielskim. III Powiatowy Konkurs Geograficzny odbył się 20 maja 2009 roku. Wzięło w nim udział 64 uczniów z 14 gimnazjów. I miejsce zajął Piotr Olbrot z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, na drugim miejscu znaleźli się Paweł Gadzała, Urszula Samborska i Paweł Lubaś z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, III miejsce przypadło Mateuszowi Barze i Tomaszowi Romańskiemu z Gimnazjum nr 1 w Jaśle oraz Łukaszowi Gajowskiemu z Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie.  Karolina Żygłowicz z Gimnazjum w Brzyskach, Adam Zima, Bartosz Siemiączko i Andrzej Jureczko z Gimnazjum nr 1 w Jaśle znależli sie na miejscu IV, natomiast Marcin Kasprzyk, Przemysław Węgrzyn, Patryk Kobak z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Mateusz Rochecki z Gimnazjum nr 2 w Jaśle i Karolina Skowron z Zespołu Szkół w Warzycach uplasowali się na miejscu V.

Całość uroczystości ubarwiły występy młodych artystów. Uczniowie z klasy 2h i 2g zaprezentowali scenkę kabaretową pt. ,, Z nauką przez wieki". Widzowie mogli poznać jak wyglądał rozwój ludzkości i jakie światłe myśli filozoficzne zaprzątały głowy starożytnych.

Ania Tocka z klasy 3g przepięknie zaśpiewała liryczne piosenki ,,Kolorowy wiatr " i ,,Close to you"

Wszystki laureatom gratulujemy i dziękujemy za przybycie. Chętnych zapraszamy do udziału w naszych konkursach już z przyszłym roku.