Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Jakie gatunki filmowe i literackie preferują mieszkańcy Jasła?Liga Naukowa z Lotosem

      Jakie gatunki filmowe i literackie preferują mieszkańcy Jasła? To pytanie nurtowało nas od pewnego czasu, dzięki Jasielskiej Lidze Naukowej z Lotosem mieliśmy okazję poznać na nie odpowiedz.

       Naszą pracę zaczęliśmy od odwiedzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, gdzie zapoznaliśmy się z terminami: gatunek literacki,gatunek filmowy oraz ich rodzajami.

       Następnie przeprowadziliśmy ankietę wśród zróżnicowanych pod względem wiekowym mieszkańców Jasła, pozwoliło nam to ocenić mniej więcej, czym interesuje się w naszych czasach młodzież, a czym dorośli. Na jakie filmy ludzie częściej wybierają się do kina, co najbardziej lubią czytać, a także co wolą, książkę czy film. Ankieta była bardzo ważnym czynnikiem naszej pracy.

      Aby zadanie zostało dokładnie wykonane przeprowadziliśmy wywiad z jedną z pań bibliotekarek oraz z panią kasjerką, która obecnie pracuje w kasie biletowej naszego kina. Z rozmów z paniami dowiedzieliśmy się, że w obecnym czasie nadal jest wielu fanów książek, a zarówno wśród książek jak i wśród filmów najpopularniejszy jest gatunek Science- fiction.

      Chcieliśmy również przybliżyć młodzieży naszej szkoły zagadnienia związane z naszym projektem, w tym celu wykonaliśmy gazetkę, która znajduje się na jednym z korytarzy naszego gimnazjum.

      Po wielu miesiącach badań dowiedzieliśmy się wielu istotnych faktów. Prawdą jest, że o zainteresowaniach się nie dyskutuje, tak więc żadne z nas nie oceniło upodobań mieszkańców naszego miasta, tylko chciało je poznać. Dzisiaj już wiemy wszystko czego chcieliśmy się dowiedzieć. Owoce naszej całorocznej  pracy zostaną przedstawione 10 czerwca 2015r. podczas oficjalnej prezentacji projektów Ligi Naukowej z Lotosem.

Kamila Garnczarska

Miłosz Stój

Natalia Gustek


 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster