Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Warsztaty edukacyjne w Muzeum Narodowym w Krakowie

24 marca młodzież Gimnazjum n1 w Jaśle już po raz kolejny uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wybraliśmy temat– ,,Widzieć i rozumieć" – ćwiczenia z patrzenia  w  Galerii Sztuki Polskiej XX wieku, oraz -  ,,Czas honoru. Historia Legionów i droga do niepodległości" w Galerii Broń i Barwa w Polsce.

Edukacja muzealna to rodzaj mostu łączącego twórcę z odbiorcą, przeszłość z teraźniejszością oraz instytucję kulturalną i jej gości. Muzeum to przestrzeń do prowadzenia wspólnych rozmów, stawiania ważnych pytań, miejsce, gdzie rodzą się pomysły i rozwiązania różnorodnych problemów plastycznych.

Uczestnicy zajęć  mieli okazję pracować z dziełami sztuki i cennymi zabytkami bezpośrednio w galeriach. Jak zwykle młodzież z dużym zainteresowaniem angażowała się w zajęciach dlatego już teraz planujemy kolejne warsztaty ;).

Wyjazd ten zorganizowany był ramach Jasielskiej Naukowej Ligi z Lotosem i miał pomóc odpowiedzieć na pytanie - Na ile słuszne jest stwierdzenie, że każdy może być artystą?

 

 

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster