Wasztaty decoupage dla młodych artystów

16 marca w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle odbyły się warsztaty z decoupagu  dla uczniów ze szkół podstawowych Miasta Jasła.

Warsztaty przygotowane i prowadzone były przez panią Barbarę Gonerę przy współpracy uczniów naszego gimnazjum, Wiktora Szudego i Dawida Drążewskiego. Uczniowie w ramach Jasielskiej Naukowej Ligii z Lotosem poszukują odpowiedzi na pytanie - na ile słuszne jest stwierdzenie, że każdy może być artystą?

W warsztatach wzięło udział 16 uczniów ze szkół podstawowych. Dzieci poznały tajniki decoupage, tym razem w wersji wielkanocnej. Uczestnicy ozdabiali styropianowe jajka, które uzupełnią domowe, świąteczne dekoracje. Dla większości było to pierwsze spotkanie z decoupage.

Decoupage polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go lakierem tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.  Technika ta daje ogromne możliwości. Wzorami ze zwykłego papieru lub serwetki można pięknie ozdobić różne przedmioty codziennego użytku: butelki, słoiki, czy drewno, żeby zamieniły się w małe dzieła sztuki.

Czy każdy może być artystą? ;)
Te zajęcia pokazały, że tak. Zresztą sami zobaczcie Warsztaty Decoupage