Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Dzień Otwarty 2015

 

18 marca 2015 roku w Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbył się Dzień Otwarty. Uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami mogli zobaczyć, jak wygląda nauka w naszej szkole, a także spotkać się z całą szkolną społecznością. Przewodnikami uczniów szkół podstawowych byli członkowie Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 1, którzy oprowadzali młodszych kolegów opowiadając im o nauce w gimnazjum.
      W sali gimnastycznej odbyły się pokazy gry w siatkówkę i koszykówkę oraz pokazy gimnastyczne. W świetlicy szkolnej uczniowie gimnazjum przygotowywali ozdoby wielkanocne, którymi obdarowywano nauczycieli szkół podstawowych. Można było także obejrzeć wystawę poświęconą działalności PCK. W holu samorząd szkolny w czasie pokazów multimedialnych przybliżał życie codzienne i sukcesy szkoły. Tego dnia miało miejsce także podsumowanie konkursów organizowanych cyklicznie dla szkół podstawowych z Jasła i powiatu jasielskiego. Nagrody wręczano zwycięzcom  Powiatowego Konkursu Przyrodniczego, Powiatowego Konkursu Mitologicznego i Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas szóstych oraz Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego 'SCIENCE AROUND US' .Laureaci i finaliści otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

galeria zdjęć: 

Dzień Otwarty 2015


 W salach języka angielskiego i niemieckiego szóstoklasiści wzięli udział w quizach z nagrodami oraz zapoznali się z podręcznikami do nauki języków. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w sali chemicznej, odbywały się doświadczenia chemiczne wykonywane przez uczniów: otrzymywanie wodoru, wybuch wulkanu i mieszanie kolorów. W szkolnej bibliotece można było podziwiać archiwalne książki z I połowy XX wieku oraz wystawę prac konkursowych ,,Książka w roli głównej”, zaś w pracowniach języka polskiego goście obejrzeli prezentacje projektów gimnazjalnych. W pracowni fizycznej przeprowadzono doświadczenia dotyczące elektrostatyki, dynamiki i cieczy niutonowskiej. Zajęcia w pracowni historycznej z pewnością przypadły do gustu tym, którzy interesują się militariami, gdyż została zaprezentowana broń z czasów I i II wojny światowej oraz mundury wojskowe. W sali geograficznej zaprezentowano albumy o różnych miastach i krajach świata. W sali informatycznej szóstoklasiści wzięli udział z zajęciach na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie mogli też zapoznać się z działalnością Szkolnego Koła Caritas oraz spróbować słodkich wypieków podczas kiermaszu.

 Dzień Otwarty zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 w Jaśle cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie nauczycieli, którzy nadzorowali wszystko to, co działo się w poszczególnych salach oraz gimnazjalistów, którzy pod czujnym okiem wychowawców, przygotowali atrakcje. 
Szóstoklasiści odwiedzający w tym dniu naszą szkołę twierdzili w zdecydowanej większości, że swoją dalszą edukację wiążą  z Gimnazjum nr 1 w Jaśle.
Do zobaczenia we wrześniu!

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster