,,Jeżdżę z głową"

W Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Jadwigi Królowej  realizowany był program z ,,Jeżdżę głową” Program odbywał się w okresie od 15 października 2014 r. do 27 listopada 2014 r. W tym  czasie przeprowadzono 3 zajęcia podczas których uczniowie  rozwiązywali problemy związane z ruchem drogowym. Jeden z uczniowskich zespołów zadaniowych opracowywał mapę myśli pod hasłem ,, Katalog zasad świadomego rowerzysty ”, który następnie został przedstawiony innym uczniom w celu przedyskutowania problemów. Podczas następnych zajęć uczniowie pracowali metodą metaplanu na temat ,,Przestrzeganie przepisów dotyczących ruchu rowerów na drogach publicznych w naszym środowisku szkolnym i lokalnym”. Kolejne zajęcia były poświęcone opracowaniu ,,Mapy problemów drogowych” na podstawie ankiety którą realizowali  w swoim środowisku ,gdzie mieszkają.  27 listopada odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Policji, którzy przybliżyli zasady poruszania się po drogach pieszych i rowerzystów, a także przedstawili filmy, które ukazały skutki nieodpowiedniego zachowania się na drogach publicznych.