Międzyszkolna Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS 2014

1 grudnia odbyła się w naszej szkole Międzyszkolna Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS. Olimpiada została zorganizowana dla uczniów gimnazjów przez Stację Sanitarno Epidemiologiczną we współpracy z Urzędem Miasta Jasła. Olimpiadzie, jak co roku, przyświecały szczytne cele.Celem Olimpiady jest poszerzenie wiedzy młodzieży na temat zapobiegania zakażeniom HIV, chorobom przenoszonym drogą płciową, zachowaniom ryzykownym związanym z używaniem substancji psychoaktywnych oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy składający się z 30 pytań. Komisja składająca się z przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Urzędu Miasta, Komendy Powiatowej Policji, Oddziału Rejonowego PCK oraz Koordynatora Sieci Szkół Promujących Zdrowie w Jaśle wyłoniła zespoły szkolne wg. ilości zdobytych punktów.Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta, a Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaśle ufundowała dyplomy i poczęstunek.

I miejsce zdobyła drużyna Gimnazjum nr 1 w Jaśle w składzie: Oliwia Bolek, Paulina Kras, Klaudia Kozłowska.

II miejsce – Gimnazjum nr 2 w Jaśle

III miejsce – Gimnazjum nr 4 w Jaśle

III miejsce – Gimnazjum Społeczne w Jaśle

IV miejsce -  Gimnazjum nr 5 w Jaśle

Dodatkowo nagrodą indywidualną została nagrodzona Anna szot, uczennica Gimnazjum nr 2 w Jaśle, za największą ilość prawidłowych odpowiedzi.

Gratulujemy.