8 maja - Światowy Dzień PCK

Już kolejny raz nasze gimnazjum przyłączyło się do obchodów Światowego Dnia PCK. Tegoroczna uroczystość przebiegała pod hasłem ,, W obronie ludzkiej godności". Spotkania te mają na celu propagowanie Polskiego Czerwonego Krzyża oraz uzmysłownienie uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc ludziom potrzebującym.

Na uroczystość z okazji 90 lecia przybyła pani Alicja Zając - Prezes Podkarpackiego Zarządu Okręgowego PCK, która otworzyła obchody święta i pani Krystyna Długosz Kierownik Zarządu Rejonowego PCK w Jaśle. Uroczystości nadano podniosły charakter poprzez odśpiewanie hymnu PCK oraz wprowadzenie sztandaru organizacji. Po części oficjalnej , w której zarówno dyrektor Kazimierz Mikrut, jak i zaproszeni goście,przypomnieli idee Polskiego Czerwonego Krzyża, nastapiła część artystyczna.

Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności muzyczne, teatralne oraz wokalno - taneczne. Chętni mogli  zobaczyć pokaz pierwszej pomocy i darmowo zbadać sobie ciśnienie. Uczniowie, pracujący na zajęciach prowadzonych przez świetlicę szkolną, rozdawali zrobione własnoręcznie czerwone maki. Cały koncert prowadzili uczniowie : Magdalena Hudyma z klasy III j i Krzysztof Urbański z klasy II a. Oprócz młodzieży Gimnazjum nr 1 programy artystyczne zaprezentowali uczniowie z Gimnazjum nr 2 , Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dzieci z Przedszkola nr 10 i Przedszkola nr 11.