Pasowanie na gimnazjalistę 2014

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem
- o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał,aby więc poprzez wszystko, co ma, co posiada,
umiał bardziej i pełniej być człowiekiem,to znaczy, żeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim,
ale i dla drugich”.

( św. Jan Paweł  II )

29 września uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności szkolnej. W sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia, podczas którego przedstawiciele klas złożyli ślubowanie, a następnie pan Dyrektor symbolicznym dotknięciem ołówka pasował przewodniczącego każdej klasy pierwszej na gimnazjalistę. Pierwszoklasiści mieli okazję zaprezentować swoje zdolności artystyczne  przed  Gronem Pedagogicznym , Rodzicami oraz przed sobą nawzajem. Uroczystość ta na stałe wpisała się w tradycje naszej szkoły i jest corocznym świętem najmłodszych uczniów.

galeria zdjęć:

Pasowanie na gimnazjalistę 2014