Czyste środowisko - czysta woda

Powiatowy Konkurs Ekologiczny ,,Czyste środowisko - czysta woda"

29 kwietnia 2009 roku w Gimnazjum nr 1 w Jaśle przeprowadzono konkurs ekologiczny ,,Czyste środowisko - czysta woda". W konkursie wzięło udział 8 szkół z terenu powiatu jasielskiego; Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Zespół Szkół Miejskich nr 3  Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Zespół Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle, Gimnazjum w Krajowicach, Gimnazjum w Błażkowej, Gimnazjum w Brzyskach, Gimnazjum w Kątach i Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie.

Dwuosobowe drużyny z poszczególnych szkół rozwiązywały testy, odpowiadały na pytania komisji konkursowej, zmagały się z krzyżówką, rozpoznawały gatunki wskaźnikowe czystości wód oraz określały interakcje międzygatunkowe. Po podsumowaniu wyników Gimnazjum nr 1 uzyskało 38 punktów , co zapewniło nam pierwsze miejsce. Drugie miejsce i 31 punktów uzyskał Zespół Szkół Miejskich nr 3 Gimnazjum nr 2, Trzecie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum w Krajowicach,zdobywając 30 punktów. Czwarte miejsce przypadło Gimnazjum w Brzyskach, piąte Gimnazjum w Błażkowej, szóste zajął Zespół Szkół Miejskich nr 5 i Gimnazjum w Kątach, natomiast na siódmym miejscu znalazło się Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie. W czasie obrad jury uczniowie z klasy 1b przedstawili inscenizację propagującą segregację odpadów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe książki, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle,       a szkoły za krzewienie oświaty ekologicznej i ochrony środowiska,pomoce naukowe oraz książki rozwijajace zainteresowania biologiczne.

Serdecznie dziękujemy sponsorom konkursu, uczestnikom i ich opiekunom.