Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Spektakularny sukces uczniów Gimnazjum nr 1

18 czerwca w Jasielskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM,  podczas którego zostały nagrodzone najlepsze projekty naukowo- badawcze realizowane w czasie 8 miesięcy trwania tego pilotażowego programu.
 Wśród 91 projektów matematycznych, humanistycznych i przyrodniczych ,  nad którymi pracowały zespoły ligowe ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów naszego miasta,  profesjonalne jury nagrodziło  23 .  Najwięcej projektów , bo aż  10 , to prace  uczniów naszej szkoły.
  Nagrodę główną , którą zgodnie z regulaminem przyznano dla ?najlepszego modelowego projektu badawczego, który ?powinien być zaplanowany i wykonany wzorcowo, zgodnie ze wszystkimi założeniami metody projektowej?  otrzymały uczennice klasy  3 e  naszego gimnazjum : Ewelina Mastej, Natalia Maziarska i Maja Piskadło, które pod opieką nauczyciela języka polskiego, Elżbiety Dubiel, przygotowały projekt pod tytułem ?Mówi się, ale jak? W jaki sposób jaślanie posługują się polszczyzną na co dzień??

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster