Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Antoniada 2014

,,Na świecie jeszcze jest za dużo ludzkich łez za dużo czarnych chmur nad głową, choć raz na parę lat odnowić trzeba świat, przemaluj trochę siata na różowo - Osiodłaj wiatr, osiodłaj wiatr i mocno trzynaj lejce. Osiodłaj wiatr i ruszaj w świat, bo masz gorące serce"

Już kolejny raz młodzież naszej szkoły przyłączyłą się do akcji charytatywnej na rzecz jasielskiego szpitala. Z okazji święta Patrona naszego miasta św. Antoniego, odbył się Antoniański Dar Serca. 8 czerwca nasi uczniowie przyłączyli się do kwesty na ulicach miasta, natomiast  11 czerwca przy kosciele o.o Franciszkanó zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, któremu przyświecało motto: ,, Wszystekie drogi prowadzą do ludzi" . Antoniański Dar serca uczy wrażliwosci, pozwala mieszkańcom naszego miasta jednoczyć się dla dobra innych, a młodzież ma okazję bezinteresownie zaangazowac się w działalność na rzecz innych.

,,Gdy nadejdzie nasza kolej nie sfilmują nas przy stole, chcemy tworzyć i powiedzieć przyszłym dniom - był tu człowiek, był tu człowiek i zostawił coś po sobie, ze zostawił i nie tylko wziął".

galeria zdjęć: Antoniada 2014
 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster