Dzień Otwarty 2014

26 marca bieżącego roku w Gimnazjum nr  1 w Jaśle odbył się Dzień Otwarty, na który przybyli uczniowie klas VI wraz z opiekunami. Również tego dnia w auli gimnazjalnej odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom konkursów powiatowych organizowanych przez Gimnazjum nr 1, do udziału w których zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych. Laureaci i finaliści odbierali nagrody zdobyte w  I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego ?SCIENCE AROUND US?, w VI Powiatowym Konkursie Przyrodniczym oraz w VIII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego. Celem konkursów organizowanych dla uczniów szkół podstawowych jest promowanie wiedzy na temat przyrody i środowiska naturalnego, rozbudzenie zamiłowań językowych ,zapoznanie uczniów z ideą nauczania dwujęzycznego oraz promowanie angielskiego słownictwa z zakresu przyrody wśród uczniów.

Dzień Otwarty był okazją do zapoznania się z  ofertą edukacyjną Gimnazjum nr 1, porozmawiania  z nauczycielami i uczniami oraz  zwiedzenia budynku szkoły. W holu witał przybyłych Samorząd Uczniowski, który zachęcał do obejrzenia prezentacji multimedialnej dokumentującej najważniejsze wydarzenia z życia gimnazjum . W świetlicy uczennice wykonywały ozdoby wielkanocne, którymi obdarowywały przybyłych gości. W sali gimnastycznej miały miejsce turnieje piłki koszykowej i siatkowej oraz pokazy gimnastyczne.
Uczniowie klas szóstych mieli możliwość uczestniczenia w lekcjach otwartych,podczas których przedstawiano projekty edukacyjne. Największym zainteresowaniem cieszyły się, doświadczenia fizyczne i chemiczne, projekt pokazujący erupcję wulkanu, a także prezentacje mundurów wojskowych oraz broni. Odważni szóstoklasiści mogli wziąć udział w quizach z języka angielskiego, niemieckiego oraz biologii przygotowanych w salach lekcyjnych. Uczniowie zainteresowani nauka w klasie dwujęzycznej mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną przygotowaną w formie multimedialnej. Wszystkie sale lekcyjne, biblioteka, gabinety psychologa, pedagoga i logopedy były otwarte dla odwiedzających, dzięki temu uczniowie i ich rodzice mięli możliwość porozmawiania z nauczycielami oraz uczniami Gimnazjum nr 1.

zdjęcia z Dnia Otwartego dostępne pod adresem :  https://plus.google.com/photos/103598327045492019253/albums/6000985484803507793