Wiosno, wiosno przybywaj!

Wreszcie po deszczowych, zimnych dniach nadeszło słońce i pojawiły się pierwsze przebiśniegi, krokusy i inne wiosenne kwiaty. I choć piękną pogodą mogliśmy się cieszyć już jakiś czas temu, to astronomiczną wiosnę przywitaliśmy w piątek 21 marca. Astronomiczna wiosna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego, co w przybliżeniu daje nam okres pomiędzy 20 marca a 22 czerwca (czasami daty te wypadają dzień wcześniej lub dzień później, a w roku przestępnym mogą być dodatkowo cofnięte o jeden dzień).
Jednak 21 marca to data znana wśród uczniów głownie jako ?dzień wagarowicza?. Tego roku w naszej szkole,by zachęcić gimnazjalistów do pozostania w murach mimo kuszącej pogody za oknem, ogłoszono konkurs na najlepsze przebranie. Każdy uczeń,która przebrał się za postać z literatury, nie był tego dnia pytany,a dodatkowo wybierano najlepsze przebranie.

najwięcej głosów uczniowskich zdobył Izabela Piątek, na drugim miejscu znalazł się Dominik Zbaraża, a na trzecim Zuzanna Chrzanowska.

Cieszymy się, ze uczniowie i nauczyciele podeszli z przymrużeniem oka do tego niezwykłego dnia.