Paleoastronautyka i hipoteza paleo-SETI

Nazywam się Jakub Borowiec. Jestem uczniem klasy 2b Gimnazjum nr 1 w Jaśle.
4 marca 2014r. wygłosiłem w naszej szkole wykład połączony z interaktywną prezentacją multimedialną, dotyczącą paleoastronautyki i teorii paleo-SETI. Jest to nowa dziedzina nauki powstała w latach 60 XX w. za sprawą Ericha von Danikena.
W tamtym czasie stwierdził on, że w zamierzchłej przeszłości odwiedziły nas istoty
z innej planety. Teoria zyskała coraz większą popularność, na przestrzeni lat, coraz więcej ludzi zaczęło w nią wierzyć. Od października 2013r. jestem autorem indywidualnym projektu naukowo-badawczego realizowanego w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem. Wybrałem temat związany z paleoastronautyką i teorią paleo-SETI i nadałem mu tytuł: ?Na ile wiarygodne są doniesienia o istnieniu istot pozaziemskich na Ziemi??. Mój wykład był bezpośrednio związany z realizacją projektu. Cieszę się, że tak wiele osób wysłuchało prezentacji i zainteresowało się tym tematem. Wykład odbył się w klasie 3g, z udziałem zaproszonych osób.  Na początku wyjaśniłem pojęcia paleoastronautyka, teoria paleo-SETI, przedstawiłem jej twórcę ? Ericha von Danikena. W dalszej części opisałem ślady, które mogą świadczyć o pobycie istot pozaziemskich na Ziemi. Na końcu zaprezentowałem wyniki ankiety, którą przeprowadziłem w listopadzie (w załączniku). Cały wykład udokumentowała Pani Jadwiga Steliga ? redaktor naczelna  Obiektywu Jasielskiego. Chcę podziękować wszystkim uczestnikom prezentacji za wysłuchanie i aktywny udział w dyskusji. W załączeniu pragnę zaprezentować artykuł naukowy mojego autorstwa, w którym opisuję teorię paleo-SETI.

Istoty pozaziemskie

Wyniki ankiety