Nowe spojrzenie na doskonalenie nauczycieli

?Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli  w Powiecie Jasielskim?

Od nowoczesnych szkół oczekuje się, by nadążały za wyzwaniami współczesnego świata. Mają być, i większość stara się być, organizacjami nie tylko ?uczącymi,  ale także ?uczącymi się?.
Nowym oczekiwaniom wychodzi naprzeciw unowocześniony sposób wspierania szkół w zakresie doskonalenia kadry nauczycielskiej.
Zgodnie z wypracowanymi przez ekspertów  rekomendacjami powstał nowoczesny system kompleksowego wspomagania szkół w tym zakresie.
Dotychczas szkoły dostosowywały się do ofert ośrodków doskonalenia,natomiast w założeniach nowego systemu, tematyka szkoleń, które realizowane będą w konkretnych szkołach ma odpowiadać ich realnym potrzebom.
?Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Jasielskim? to projekt pilotażowy, którego beneficjentem jest Powiat Jasielski, a wykonawcą Powiatowy Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Jaśle. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Jego główne założenia to:
- wspomaganie jest adresowane do szkół, nie zaś wyłącznie do poszczególnych osób lub grup, takich jak dyrektor czy nauczyciele,
-  wspomaganie pomaga szkole w rozwiązywaniu własnych problemów, a co za tym idzie ? nie wyręcza jej i nie narzuca rozwiązań,
- wspomaganie wynika z analizy indywidualnej sytuacji szkoły i odpowiada na jej specyficzne potrzeby,

- wspomaganie jest procesem, czyli odchodzi od pojedynczych, samodzielnych form doskonalenia.

W ramach projektu wspomaganiem objętych jest  19 Szkół Podstawowych, 26 Gimnazja, 6 Licea Ogólnokształcące,  6 Technika,  3 Przedszkola.

Informacje o projekcie:

Tytuł:  ?Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez  wdrożenie  zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli  w Powiecie Jasielskim?

Cel główny: Podniesienie jakości funkcjonowania systemu doskonalenia  nauczycieli spójnego z potrzebami nauczycieli spójnego  z potrzebami 57 szkół i 3 przedszkoli w Powiecie Jasielskim

Priorytet: III Wysoka jakość systemu oświaty
Działanie:3.5. Kompleksowe wspomaganie rozwoju  szkół
Okres realizacji: 01.09.2013 ? 31.08.2015
Obszar realizacji: Powiat Jasielski
Projektodawca: Powiat Jasielski
Biuro projektu:  Powiatowy Ośrodek Edukacji Nauczycieli w JaśleJasło ul. Sokoła 6  tel. 13 446 24 26   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.