III Powiatowy Konkurs Mitologiczny

26 lutego 2009 r. odbył się w naszej szkole III Powiatowy Konkurs Mitologiczny dla klas pierwszych. Udział w konkursie zgłosiło 11 szkół. W kategorii "wiedza mitologiczna" pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 1 - Natalia Racławska i Dawid Zemrys. Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Trzcinicy - Aneta Janas i Edyta Wachel. Na trzecim miejscu znalazł się Zespół Szkół w Łężynach reprezentowany przez Aleksandrę Świątek i Patrycję Dykas.

Równocześnie odbywał się konkurs plastyczny "Bogowie i bohaterowie greccy.Ich życie i przygody." Pierwsze miejsce zajęła Anita Dudała z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, drugie miejsce zajęła Agnieszka Wachel z Zespołu Szkół w Trzcinicy, a trzecie Paulina Chochołek z Zespołu Szkół w Łężynach. Jury wyróżniło pracę Marty Żychowskiej z Gimnazjum w Dębowcu.

W czasie konkursu nagrody za udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytania mogła również zdobyć publiczność.

Dziękujemy wszystkim szkołom, które zgłosiły swoje drużyny do konkursu. Zwycięzcą gratulujemy!