Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Nareszcie Ferie!

 
 
 
 
Za kilka dni rozpoczną się oczekiwane przez nas wszystkich ferie zimowe. Na pewno wiele osób wybierze się na zimowiska. Inni być może planują wycieczki do ciepłych krajów lub wyjazdy do rodziny. Gdziekolwiek się udamy, musimy pamiętać o rozsądnym i bezpiecznym postępowaniu. Nieraz przez głupie żarty możemy doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku.
W trakcie wyjazdów na stoki narciarskie powinniśmy pamiętać przede wszystkim o kasku. Wiemy, że wielu z nas uważa go za niepotrzebny, jednak może uratować nam życie w razie urazu. Poza tym musimy mieć na uwadze innych narciarzy, którzy nie zawsze przestrzegają zasad panujących na stoku. Sami również jesteśmy zobowiązani do ich zachowywania.
Przez ferie czynne będzie jasielskie lodowisko, z którego korzysta przede wszystkim młodzież. Tutaj również musimy mieć się na baczności; obiekt jest przeważnie zaludniony, dlatego uważajmy na innych w czasie jazdy. Sami jeździjmy ostrożnie, w miarę swoich możliwości, aby nie zrobić krzywdy sobie i pozostałym użytkownikom lodowiska.
W trakcie wszystkich wyjazdów i spotkań poza domem pamiętajmy o własnym zdrowiu, o które możemy dbać dzięki odpowiedniemu ubiorowi, szczególnie gdy na dworze panuje duży mróz. Powinniśmy jeść dużo owoców i warzyw oraz spożywać ciepłe, kaloryczne posiłki.
Gdy będziemy pamiętać o własnym zdrowiu i bezpieczeństwie, wtedy nasz wypoczynek będzie udany i szczęśliwie spotkamy się w szkole po przerwie. Życzymy wszystkim udanych ferii! Do zobaczenia 3 lutego w murach naszej szkoły!


Aleksandra Stęgowska
Maria Kołodziej
 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster