Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Dzień Otwarty 2009

2 kwietnia 2009 roku uczniowie klas szóstych wraz z nauczycielami i rodzicami mięli okazję bliżej poznac nasze gimnazjum. Dla zwiedzającyh udostępniono sale komputerowe, salę audiowizualną, bibliotekę, świetlicę, salę gimnaztyczną i sale lekcyjne. Można było zapoznać się z ofertą edukacyjną dla klas pierwszych, z osiągnięciami szkoły, poznać zasady rekrutacji uczniów i otrzymać wzór podania. Wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w wielu pokazach, warsztatach i projekcjach multimedialnych.

Ważnym wydarzeniem w tym dniu było uroczyste wręczenie nagród z powiatowego konkursu j. angielskiego i z konkursu przyrodniczego dla klas szóstych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy fizyczne i doświadczenia chemiczne prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły, jak również przedstawienie w języku niemieckim.

 

 

 

 

 

 Zwiedzający mogli obejrzeć także projekcję filmu ,,Święta Jadwiga Królowa - patronka naszej szkoły", prezentację koła Miłośników Jasła i Regionu oraz Klubu Europejskiego. W salach lekcyjnych z poszczególnych przedmiotów zostały zaprezentowane materiały do nauki, oraz prace uczniów uczęszczających do gimnazjum. 

 

 

Nauczyciele zaprezentowali prace konkursowe złożone przez uczniów; w bibliotece szkolnej można było zobaczyć prace z konkursu ,,Projektujemy ekslibris dla szkolnej biblioteki oraz ,,Rozpoznaj belfra",  natomiast w auli  odbywała się wystawa prac malarskich uczniów z kółka plastycznego. Podczas Dnia Otwartego odbywał się również Turniej Koszykówki Szkół Podstawowych. Nie zapomnieliśmy także o zajęciach artystycznych. W świetlicy szkolnej można było wziąć udział w robieniu palm wielkanocnych, obejrzeć otwartą próbę chóru i solistów oraz próbę harcerską na Festiwal Piosenki.

 


 

 

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster