Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

13 grudnia w naszym gimnazjum odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie 10 gimnazjów i 7 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jasielskiego. Uczestnicy zmagali się z testem teoretycznym składającym się z 30 pytań, a następnie prezentowali  sprawozdanie z prozdrowotnej akcji , którą przeprowadzali w środowisku szkolnym. Naszą szkołę reprezentowała  Natalia Madej, która opowiadała o akcji ,, Napoje energetyczne - moc niepotrzebna dzieciom!"Ocena akcji promującej zdrowie obejmowała: Poprawność merytoryczną przedstawionej problematyki, trafność wybranego tematu, zasięg podjętych działań, innowacyjność, samodzielne zrealizowanie akcji , możliwość szerszego zaprezentowania działa, sposób przygotowania dokumentacji oraz przebieg akcji. Zwycięzcy Olimpiady wezmą udział etapie okręgowym, który odbędzie się 21 marca w Rzeszowie.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyli:

1. Natalia Madej - Gimnazjum nr 1
  2. Izabela Wypasek - Gimnazjum w Brzyskach