Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM

22 października w auli naszej szkoły miała miejsce uroczysta Inauguracja Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM. Celem projektu jest rozbudzenie w uczniach zainteresowania nauką , kształtowaniem postaw badawczych, odkrywanie uzdolnień i talentów. W ramach Ligi Naukowej uczniowie wykonują i prezentują projekty naukowo - badawcze  z dziedziny matematycznej, przyrodniczej, i humanistycznej, które zostaną poddane ocenie specjalistów oraz nagrodzone przez Burmistrza Miasta Jasła i Grupę Lotos. W ggmnazjum nr 1 realizowane będą 24 projekty pod opieka 8 nauczycieli.

Najważniejszym punktem inauguracji było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Grupą LOTOS - którą reprezentował Pan Robert Bialik a Miastem Jasłem, które reprezentował Burmistrz Andrzej Czarnecki.   Jasielska Liga Naukowa jest projektem edukacyjnym realizowanym w roku szkolnym 2013/2014 dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych przez Miasto Jasło i Grupę Lotos. W inauguracji wzięli udział zaproszeni goście zastępca Burmistrza Leszek Znamirowski, przewodnicząca Rady Miasta Jasła Pani Elżbieta Bernal, wiceprzewodniczący Rady Miasta Roman Kościow, kierownik Wydziału Oświaty Aleksandra Dacyl, dr Krzysztof Głuc autor koncepcji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM. Obecni byli także dyrektorzy szkół, które zgłosiły chęć udziału w projekcie, opiekunowie naukowi oraz uczniowie.