Święto Nauczycieli

Czternasty dzień października to w uczniowskim kalendarzyku data szczególna. Obchodzimy wówczas Święto Edukacji Narodowej. Co jednak kryje się pod tą nazwą? Przede wszystkim jest to uroczystość upamiętniająca rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Instytucja ta została utworzona z inicjatywy ostatniego króla elekcyjnego, Stanisława Augusta Poniatowskiego, który jako władca oświecony zdawał sobie sprawę ze znaczenia edukacji w dziele wychowania młodego pokolenia polaków. Postanowienie to zrealizowane zostało przez Sejm  Rozbioroku obradujący w 1773 roku.

Obecnie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. Święto  jest również okazją do wyróżnienia najbardziej zasłużonych pracowników, tego dnia Minister Edukacji Narodowej wręcza nauczycielom Krzyże Zasługi, medale oraz nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej.

Młodzież anszego gimnazjum dla wszyskich pracowników szkoły przygotowała autorksi program artystyczny, który na wesoło przedstawiał naszą szkolną codzienność. Muzyką i spiewem uczniowie dziękowali pedagogom za ich trud i życzyli sukcesów.

Kinga Byś