Pasowanie na Gimnazjalistę 2013

27 września uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i rodzicami zebrali się na uroczystej akademii. Tego dnia cała społeczność szkolna świętowała ,,Pasowanie na Gimnazjalistę". Uroczystość pasowania miała podniosły charakter, gdyż właśnie wtedy uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi gimnazjalistami. Pierwsze dni w szkole mogły się okazać dla niektórych trudne, jednak brać uczniowska starała się, by upłynęły w przyjaznej atmosferze. Starsi koledzy swoje ślubowanie mają już za sobą, jednak wszyscy wiedzą, jak duże znaczenie mają słowa przyrzeczenia. Uczniowie Gimnazjum nr 1 są zobowiązani sumiennie wypełniać obowiązki, hartować swoją wolę, służyć Bogu i Ojczyźnie, a także szanować godność ludzką i umacniać w sobie wiarę w dobro, sprawiedliwość i prawdę.

,, Święta Jadwigo - Królowo Polski. My uczniowie Gimnazjum nr 1 - w obecności naszych Nauczycieli, Rodziców i Opiekunów - ślubujemy na ten sztandar:

Swoją postawą i zachowaniem , codzienną praca i nauką dawać przykład innym, dbać o dobre imię naszej szkoły, której Ty , Święta Jadwigo, Jesteś Patronką

Ślubujemy (...) "

Akademia była również okazją do zaprezentowania talentów artystycznych pierwszoklasistów. Publiczność zgromadzona w sali gimnastycznej szczególnie entuzjastycznie przyjęła występ klasy 1a, która zaśpiewała piosenkę ,, Bałkanica". Tekst utworu został przerobiony tak, by oddawał gimnazjalny nastrój.

Pasowanie na Gimnazjalistę to sięto całej społeczności szkolnej, dlatego cieszymy się,że do grona ,, żaków" wstąpili najmłodsi adepci nauki.

zob. galerię zdjęć: Pasowanie na Gimnazjalistę 2013