Dzień Ziemi 2013

Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Obchody te mają na celu upowszechnienie problemów współczesnej ekologii, inicjatyw na rzecz ochrony środowiska  oraz promowanie postaw ekologicznych. Jest to również protest przeciw dalszemu niszczeniu środowiska. Niestety wielu gatunkom roślin i zwierząt grozi wyginięcie, co jest następstwem nieprzemyślanych działań człowieka.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 chcą mieć udział w ochronie środowiska, dlatego tez włączają się w akcje ekologiczne. Podczas apelu z okazji Dnia Ziemi uczniowie zaprezentowali zabawny pokaz mody , podczas którego prezentowali ubrania z surowców wtórnych, zainscenizowani program telewizyjny podczas którego omawiane były ważkie sprawy dotyczące ochrony środowiska, oraz przedstawili wiele faktów dotyczących ochrony środowiska.

Wspomniany apel był też okazja do wręczenia nagród uczniom , którzy szczególnie wyróżnili się w zbiórce surowców wtórnych.

W zbiórce makulatury i plastikowych opakowań:

I miejsce Klaudia Hanula kl. 3 e

II miejsce Konrad Sychta kl. 3 f

III miejsce Gabriela Słabniak kl. 3 f, Konga Konieczny kl. 2g, Łaba Wiktoria kl. 2g, Michalik Wiktor kl.1 e

W zbiórce baterii:

I miejsce Szymon Budziak kl. 1d

II miejsce Marcisz Karolina kl. 3d, Marcisz Martyna kl.1a, Mateusz Radoń kl. 1b

W zbiórce plastikowych nakrętek:

I miejsce Sebastian Antas kl. 2c

II miejsce Beata Kobak kl. 3d