Świat młodych riderów

W Jaśle rolkarze, deskorolkarze i bikerowie byli od zawsze. Swoje pasje  rozwijali na jasielskim rynku, czym zakłócali spokój mieszkańcom i przechodniom. Własze naszego miasta, postanowiły rozwiązac ten problem i tak narodził się pomysł wybudowania skate parku.
Prace nad budową skateparku rozpoczęły się w marcu ubiegłego roku.  Jednak nie był on jedynym obiektem rewitalizacji. Przebudowa obejmowała cały Ogród Jordanowski. Powstały nowe place zabaw dla dzieci, ścieżka zdrowia oraz na miejscu starych basenów nowoczesne platformy dla deskorolkarzy i rolkarzy. Budowa trwała pół roku i zakończyła się uroczystym otwarciem nowego obiektu w sierpniu 2012 roku. Codziennie do skatepraku przychodzą dziesiątki osób, aby doskonalić swoje umiejętności. Są to osoby w różnym przedziale wiekowym ? od podstawówki po liceum a nawet starsi. Młodzi jeżdżą tu na deskorolokach i rolkach. Wykonują i doskonalą tu swoje ewolucje które wzorują na trikach światowych mistrzów.Dookoła platform znajdują się ławki, więc chętni mogą usiąść  i pooglądać zmagania jasielskich skejtów. Nie ważne czy przyjdą tu dniem czy nocą, ponieważ platformy są doskonale oświetlone. Rodzice pozwalają dzieciom na zabawę  w Ogródku Jordanowskim i nie muszą martwić się o ich bezpieczeństwo. Stróże prawa  co jakiś czas patrolują teren i pilnują porządku, czuwając tym samym nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży.

W ramach tego samego projektu wybudowano również tor BMX. Biekerzy rozwijają się jeżdżąc tam na rowerach. Zaintersowani nie muszą mieć specjalnego sprzętu, ponieważ tor przystosowany jest również do jazdy nawet na ,,składaku? czy ,,góralu?. Tor znajduje się niedaleko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle i składa się z odcinków prostych i odpowiednio wyprofilowanych łuków, więc przystosowany jest dla osób zarówno młodszych jak i starszych. Korzystają z niego głównie członkowie Stowarzyszenia Kolarstwa Nowoczesnego w Jaśle. Obie inwestycje trafiły w zapotrzebowanie młodych ludzi i zapobiegają konfliktom między biekerami i skejtami poprzez wybudowanie dwóch różnych obiektów. Mieszkańcy Jasła są zadowoleni z działań podjętych przez władze miasta. Młodzież nareszcie  mają bezpieczne i dogodne miejsce, gdzie mogą się spotykać i dobrze bawić.
Uważamy że budowa skateparku i toru BMX to strzał w dziesiątkę, ponieważ młodzież ma miejsce w którym może się wyszaleć.  I nareszcie nie ma konfliktów między młodymi i starszymi osobami przebywającymi na jasielskim  Rynku.

Weronika Zoła & Anna Gawłowska