Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Dzień Otwarty 2013

22 marca w Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbył się Dzień Otwarty, na który przybyli uczniowie klas VI wraz z opiekunami.
      Zacznijmy wspólne zwiedzanie naszej szkoły. Jesteśmy w holu, gdzie wita nas samorząd szkolny. Możemy także obejrzeć prezentację multimedialną o gimnazjum. Udajemy się do sali gimnastycznej ? odbywają się tam turnieje siatkówki, koszykówki oraz pokazy gimnastyczne. Po drodze  mijamy świetlicę ? możemy tu wykonać palmy wielkanocne, w końcu niedługo święta. W klasach do języka angielskiego oglądamy podręczniki, niektórzy biorą udział w konkursie z nagrodami. W sali nr 17 gramy w gry edukacyjne z języka niemieckiego.
      Dochodzimy do pracowni biologicznej; tu  na uczniów czekają liczne atrakcje, między innymi samodzielne wykonanie preparatu mikroskopowego i oglądanie prezentacji projektów uczniów klas II. Na ławkach leżą liczne plansze, np.: o odnawialnych źródłach energii. Prawda, że biologia może być ciekawa?
      Jesteśmy w sali chemicznej, gdzie obserwujemy zmienianie barwy roztworu oraz jak powstaje wulkan. Zgadujemy też, jak nazywają  się poszczególne sprzęty laboratoryjne.
      W bibliotece szkolnej oglądamy archiwalne książki oraz albumy malarskie. W pracowniach języka polskiego zapoznajemy się z podręcznikami oraz lekturami.
      Czas na pracownię fizyczną, gdzie czekają nas ciekawe doświadczenia związane z elektrostatyką, cieczą nieniutonowską oraz optyką. Jeśli ktoś interesuje się astronomia, ma możliwość? popatrzeć przez teleskop!
      Przed nami lekcja historii. W salach 55 i 63 oglądamy publikacje o dziejach regionu, plakaty i albumy, a nawet hełm i maskę gazową! Dodatkowo w pracowni  nr 63 uczymy się, jak udzielić pierwszej pomocy.
      Chodźmy teraz do sali geograficznej, gdzie znajdują się  albumy o turystyce, parkach narodowych? Udajemy się w podróż z uczniami klas II, którzy przygotowali prezentacje o różnych miejscach i zabytkach, np.: o piramidach w Egipcie.
      Znajdujemy się w auli, w której odbywa się rozdanie nagród powiatowych w konkursach z języka angielskiego i przyrody dla szkół podstawowych. Jest tu także wystawa prac plastycznych uczniów naszej szkoły.
      To już koniec tej krótkiej wycieczki wycieczki. Zobaczyliśmy tylko niewielką część z życia w naszym gimnazjum. Jeśli jesteście zainteresowani całością, jeśli chcecie rozwijać swoje pasje, jeśli chcecie zdobywać wiedzę, osiągać sukcesy w konkursach, jeśli jesteście zainteresowani spotkaniem wspaniałych nauczycieli i starszych kolegów ? ZAPRASZAMY DO NAS!  Do zobaczenia we wrześniu!
      
 Anna Dyląg, Agnieszka Morajda

zobacz galerię zdjęć: Dzień Otwarty 2013

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster