Podsumowanie Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. H. Steinhausa

8 marca w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Jadwigi Królowej w Jaśle odbyło się konferencja pod hasłem ,,Spotkanie z matematyką" , połączona z podsumowaniem XII Jaskielskiego Konkusu Matematycznego im. H. Steinhausa. konkurs ten na stałe wpisał się w kalendarz ważnych wydażeń w naszym mieście i cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży nie tylko z województwa podkarpackiego. Konkurs organizowany jest dla uczniów starszych klas szkół podstawowych przez Gimnazjum nr 1 w Jaśle, dla gimnazjalistów przez Zespół Szkół nr 4 w Jaśle , zas dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle. W tym roku uroczyste podsumowanie odbyło się w Gimnazjum nr 1.

W uroczystosci wzięli udział zaproszeni goście:Wicekurator Podkarpacki Pan Antoni Wydro,  Starosta Jasielski Pan Adam Kmiecik, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Elżbieta Bernal,Wiceburmistrz Miasta Jasła Pan Leszek Znamirowski, Kierownik Wydziału Edukacji Pan Piotr Zoła, Kierownik Działu Marketingu Pan Krzysztof Brągiel, Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle Pan Robert Niemiec, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle Pan Zbigniew Waszkiel , a takze uczniowie, laureaci i wyróżnienie w konkursie oraz ich rodzice i opiekunowie naukowi.

Gospodarzem spotkania był Dyrektor Gimnazjum nr 1 Pan Kazimierz Mikrut. W czasie konferencji laureaci i uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz możliwosc uczestnictwa w Szkołe Młodych Matematyków. Sponsorami nagród jest Urząd Miasta Jasła, Starostwo Powiatu Jasielskiego oraz fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w Warszawie. Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać referatów przygotowanych przez uczniów, którzy zajęli I miejsce w swoich kategoriach. uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle - Karol Haberek - przedstawił referat pt. ,,Zabawa liczbami", uczeń Gimnazjum w Warzycach - Kacper Stopa wraz z koleżanką Aleksandrą Hap - przedłożył zebranym twierdzenie Talesa, zaś Rafał Myśliwiec - uczeń I LO w Jaśle omówił twierdzenie Fermata. Uroczystosc uświetniły piosenki w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum : Gabrieli Walczyk i Huberta Reczka.

Zobacz galerię zdjęć:

Podsumowanie Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. H.Steinhausa

Wyniki Konkursów

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych odbył się 5 Grudnia w Gimnazjum nr 1 w Jaśle. W XII edycji konkursu wzięło udział 57 ucznió z 16. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Karol Haberek - Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle

II miejsce - Bartosz justkowski - Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie

III miejsce - Tomasz Mrówka - Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle

IV miejsce - Piotr Dubiel - SP w Warzycach

V miejsce Piotr Rzeźnik -SP nr 8 w Krośnie, jakub Kozubal i Kacper Kozioł - MZSzOI SP 14 w Krośnie

VI miejsce Olga Błażowska - SP w Jaśle i Marcin Hawryluk - SP 3 w Krośnie

Uczniowie wyróżnieni:

Michał Lorenc SP w Tarnowcu, Mateusz Kałwik SP 6 w Krośnie, Katarzyna Wójtowicz SP 2 w Jasle, kamil Michalski MZSZOI SP 14 w Krośnie,

ponadtp; Aleksandra Nowosielska i Michał Forystek SP 2 w Jaśle, Jakub Woźniak SP w Kołaczycach, Olga Bidnik SP 6 w Krośnie, Gabriela Madejczyk, Jakub Hałucha SP 1 w Jaśle oraz Patryk Piątek SP we Wróblowej.

Konkurs dla uczniów gimnazjum zostal przeprowadzony 25 stycznia w Zespole szkół nr 4 w Jaśle. Wzięło w nim udział  173 ucznió z 21 gimnazjów. Konkurs rozegrano w trzech kategoriach.

W kategorii klas pierwszych laureatami zostali:

Anna Zając Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Michał Jakubek Publiczne Gimnazjum nr 2 w ZS w Trzcinicy, Joanna Kozik, Agnieszka Hudyma, Daniel Dybaś z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Natalia Gomułka z Zespołu Szkół we Wróblowej, Tomasz Starzec  Publicznego Gimnazjum w Cieklinie, Michał Fudała, Dawid Węgrzyniak, Konrad Pawlik , Kamil Gajewsi z Gimnazjum nr 1 w Jaśle i Mateusz Rafa z Gimnazjum nr 4 w Jaśle.

W kategorii klas drugich laureatami zostali:

Grzegorz Szybist z Gimnazjum w Brzostku, Kamil Brągiel z Publicznego Gimnazjum w Błażkowej, Kacper Dykas z Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle, Arkadiusz Staroscik z Gimnazjum w Siedliskach - Bogusz, Agnieszka Ziara, Maria Kołodziej z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Michał Dobosz z Gimnazjum w Brzostku, Aleksandra Hap z Zespołu Szkół w Warzycach, Mateusz Twaróg z Gimnajzum nr 4 w Jaśle, Aleksandra Stęgowska , Kinga Byś, Paweł Krzyżak z Gimnazjum nr 1 w Jasle

W kategorii klas trzecich laureatami zostali:

Kacper Stopa z Gimnazjum w Warzycach, Agnieszka Radoń z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Przemysław Boroń z Zespołu Szkół w Kołaczycach, Agnieszka Forystek, Piotr Zima, Agnieszka Woźniacka, Bartosz Śliwa Aleksandra Mrosycyzk y Gimnayjum nr 1 w Jaśle, Paulina Świątek z Publicznego Gimnazjum w Cieklinie

Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjualnych został przeprowadzony z I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle.

W kategorii klasa pierwszych laureatami konkursu zostali:

Radomił Baran z Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie, Natalia Pham z I LO w Krośnie, jan Tomaka z I LO w Rzeszowie, Karolina Grad z I LO w Łańcucie, Miłosz delikat z I LO w Jaśle, Piotr Kazimor z I Lo w Sanoku, Hubert Syzdek, Kamil Wójtowicz z I LO w Jaśle

W kategorii klas drugich laureatami zostali:

Adrian Bednarz z IV LO w Rzeszowie, Krzysztof maziarz z I LO w Krośnie, Sebastian Haracz z LO Sióstr Prezentek w Rzeszowie, kamil Jaźwa z I LO w Rzeszowie, Emilian Horoszko z I LO w Sanoku, Piotr Jaworski, Marcin Karpiński z I Lo w Jaśle

W kategorii klas trzecich laureatami zostali:

Rafał Myśliwiec z I LO w Jaśle, Krzysztof Przeniczny z LO Sióstr Prezentek w Rzeszowi, Sylwester Klocek z I LO w Krośnie, Albert Dębiński z I LO w Sanoku, Paweł Rzońca z I LO w Krośnie, Paulina Oczoś z I LO w Rzeszowie.