Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Idzie wiosna- spaceruj ze swoim przyjacielem.

 Bardzo wiele osób uważa, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, lekarstwem na wszystkie bóle i słabości. To właśnie on kocha nas ?prawdziwą psią miłością?, niczego nie oczekując w zamian.
Istnieje wiele różnych ras od małych i puchatych yorków, po ogromne i dostojne dogi. Należy jednak pamiętać o tym, że bez względu na rozmiary i wygląd naszego pupila, każdy z nich zasługuje na miłość i opiekę ze strony właściciela. Wracając do domu po ciężkim dniu w szkole, często czujemy się zmęczeni i przytłoczeni nadmiarem nauki. Jednak zawsze możemy liczyć na naszego czworonożnego przyjaciela, który wesoło przywita nas w progu.
Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się dlaczego psa określa się mianem ?najlepszego przyjaciela człowieka?? Bo poza tym, że możemy go głaskać, przytulać, bawić się z nim, możemy również liczyć na jego pomoc. Wiele czworonogów pełni rolę ratowników, tropicieli, myśliwych, bądź doskonałych detektywów. Psy wykonują przy tym ciężką pracę, ale dzięki temu stają się wiernymi i wspaniałymi pomocnikami człowieka, na których zawsze można liczyć.
Zatem musimy się dobrze zastanowić, zanim zdecydujemy się na zakup psa, ponieważ zwierzę w domu to obowiązek i duża odpowiedzialność. Nie zapomnijmy o tym, że ono też potrzebuje szacunku i miłości tak jak my.

Julia Czyżowicz

                                             
Wyprowadzając swojego czworonożnego przyjaciela na spacer, nie zapomnij po nim posprzątać! Nieczystosci zostawione po psie, źle świadczą o jego właścicielu

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster