Nasi Dziadkowie

21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Pomysł, by jeden dzien w roku poświęcić seniorom pojawiił się po raz pierwszy w tygodniku ,,Kobieta i Życie" w 1964 roku. W roku 1966 ,,Express Wieczorny" ogłosił dzień 21 stycznia Dniem Babci Tradycja obchodzenia Dnia Dziadka powstała znacznie później. Szczególnie w te dni każdy młody człowiek powinien się zastanowić  Czym byłoby nasze życie bez babcinych pierogów,bez parującej zupy czekającej na stole po powrocie ze szkoły?Jak poradzilibyśmy sobie bez pomocy dziadka ? kto naprawiłby nam rower czy pomógł napisać referat z historii ? Czym byłyby zimne wieczory przy kubku kakao bez opowiesci babci o tym jak poznała dziadka ?

Dziadkowie towarzyszą nam od najmłodszych lat. Kiedy byliśmy mali rodzice zostawiali nas pod ich opieką ? ufali im,bo wiedzieli że bardzo nas kochają i zaopiekują się nami najlepiszej jak potrafią. Pamiętajmy, by złożyć życzenia babciom i dziadkom, żeby czuli naszą miłosc i wdzięczność.

Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!

Anna Gawłowska , Weronika Zoła