Międzyszkolna Olimpiada Wiedzy o Hiv/Aids

Z okazji ?Światowego Dnia AIDS? Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przy współpracy Urzędu Miasta w Jaśle zorganizowała w Gimnazjum nr 1 w Jaśle  ?V Międzyszkolną Olimpiadę Wiedzy o HIV/AIDS? dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu miasta Jasła.

Celem olimpiady było;
 1.Poszerzenie wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS wśród młodzieży
    szkół gimnazjalnych.
 2.Kształtowanie właściwych postaw uczniów w stosunku do ludzi
    żyjących z HIV i chorych na AIDS.
 3.Lansowanie zdrowego stylu życia wolnego od zachowań ryzykownych.

W Olimpiadzie udział wzięło 5 gimnazjów z terenu Jasła reprezentowanych przez 15 uczniów. Każdy z uczestników rozwiązywał test składający się z 30 pytań.

Komisja składająca się z przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Urzędu Miasta, Komendy Powiatowej Policji, Oddziału Rejonowego PCK oraz Koordynatora Sieci Szkół Promujących Zdrowie w Jaśle wyłoniła zwycięzców.

I  miejsce - Gimnazjum Nr 1 w Jaśle ul. Czackiego 2
      II miejsce ? Gimnazjum Nr 5 w Jaśle ul. Sobniowska 58
     III miejsce ? Gimnazjum Nr 2 w Jaśle ul. Szkolna 38
      IV miejsce ? Gimnazjum Społeczne w Jaśle ul. Niegłowicka 174
       V miejsce -  Gimnazjum Nr 4 w Jaśle ul. P. Skargi 10

Serdecznie gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta, a Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaśle zasponsorowała dyplomy i  poczęstunek dla uczestników i opiekunów.

Organizatorzy dziękują Panu Dyrektorowi, nauczycielom i uczniom Gimnazjum Nr 1 za włożony trud i zaangażowanie w organizację Olimpiady.

PSSE Jasło