Gimnazjaliści znają polszczyznę.

Od 15 października do 27 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle realizowała projekt ,,U-mówmy się na polski". Przedsięwzięcie realizowane było dzięki Narodowemu Centrum Kultury w ramach projektu ,,Promocja języka polskiego". Młodzież z naszego gimnazjum chętnie brała udział w działaniach mających na celu rozwój kompetencji językowych. 29 października uczniowie z klasy 3g mieli okazję wziać ucział w panelu dyskusyjnym ,,Co się dzieje z językiem" . W dyskusji brali udział: Kazimierz Ożóg profesor nauk humanistycznych z Uniwersytetu Rzeszowskiego i Grzegorz Kociuba - poeta i krytyk literacki. Dyskusję prowadził Dariusz Bugalski redaktor Programu Trzeciego Polskiego Radia. 9 listopada uczniowie wzięli udział w warsztatach kompetencji językowych, które prowadziła dr Barbara Sokołowska. Na zakończenie projektu wszyscy chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas jasielskiego dyktanda , które odbyło się pod hasłem,,Jasielszczyzna zna polszczyznę". Naszą szkołę reprezentowało pięć uczennic. Z dumą możemy oznajmić, że Aleksandra Gonera z klasy 3g zdobyła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Cieszymy się ,że nasza młodzież mogła wziąć udział w projekcie, który uwrażliwia na bogactwo języka polskiego.