Gimnazjum nr 1 w Jaśle z Oddziałami Dwujęzycznymi

Z tą nową nazwą Gimnazjum nr 1 rozpoczęło naukę w roku szkolnym 2012/2012
14 maja 2012 roku Rada Pedagogiczna szkoły przyjęła propozycję utworzenia od nowego roku szkolnego oddziałów dwujęzycznych. Tak wiec od 1 września 2012 roku wprowadzono nazwę szkoły: Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Jadwigi Królowej w Jaśle.
Zmiany te wprowadzono Uchwały Radą Pedagogicznej za zgodą Urzędu Miasta Jasła na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu.
Nauka w tych oddziałach w kasach pierwszych polega na wprowadzeniu zwiększonej ilości języka angielskiego z trzech do pięciu godzin tygodniowo, a od klasy drugiej nauka matematyki i chemii odbywać się będzie częściowo  w języku angielskim .
W szkołach z oddziałami dwujęzycznymi nauczanie języka obcego odbywa się w wymiarze od 15 do 18 godzin tygodniowo w całym etapie edukacyjnym. Zakres treści przedmiotów nauczanych dwujęzycznie obejmuje  także zagadnienia społeczno ? ekonomiczne związane z krajami  danego obszaru językowego.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów  ze szkół podstawowych i ich rodziców wzbogaciliśmy naszą ofertę edukacyjną. Uważamy , że oddziały dwujęzyczne pozwolą naszym uczniom dodatkowo rozwijać się pod względem językowym a w przyszłości ułatwi im to zdanie matury międzynarodowej  ? powiedział  Kazimierz Mikrut dyr. Gimnazjum nr 1 w Jaśle.