Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Jesień w Jaśle

 

Kalendarzowa jesień rozpoczęła się 23 września , ale jej oznaki w tym roku pojawiły się znacznie później.  Dni zaczęły stawać się coraz krótsze, chłodniejsze i bardziej pochmurne . ale zarazem obfitsze w ciepłe, jesienne barwy.  Zanim jesienny krajobraz przykryły pierwsze płatki śniegu, mogliśmy podziwiać ciepłe , jesienne barwy. Nasze miasto zmieniło się nie do poznania: pod stopami spacerowiczów szeleszczą  uschnięte  liście, wokół widnieją piękne, kolorowe krajobrazy miasta, a w powietrzu unosi się  tajemnicza mgła. Są to ostatnie chwile, w których można usłyszeć śpiew ptaków i zobaczyć babie lato. W  naszym rodzinnym mieście, złota polska jesień zaczęła się dosyć późno, ale warto było czekać! Piękne słoneczne dni, niezwykła atmosfera jesiennych wieczorów oraz spokojny nastrój miasta zachęcał do zarówno rodzinnych, jak i romantycznych spacerów po  jasielskim parku, nadrzecznych wałach oraz innych zakamarkach naszego miasteczka. Inspiracje z tej pięknej pory roku mogą czerpać artyści ze wszystkich dziedzin sztuki, stąd też wiele wydarzeń  kulturalnych o tematyce jesiennej w naszym otoczeniu. Dla każdego coś miłego:  można wybrać się na spektakl, koncert lub wystawę fotografii.
Jesień wcale nie musi być smutna. Wbrew pozorom jesień wcale nie jest  pesymistyczna. Wystarczy tylko wyjść na spacer, a wszystkie trudności, sprawy małe i duże, zmartwienia i troski zostawić daleko za sobą. Korzystajmy więc z ostatnich ciepłych dni, żeby w mroźne zimowe wieczory ogrzały nas wspomnienia jesiennych, optymistycznych chwil.

zobacz galerię zdjęć:

Jesień w Jaśle

Maria Kołodziej, Aleksandra Stęgowska

Zdjęcia: Maciej Kołodziej

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster